Bola sepak sukan SEA 2019 pasti menjadi tumpuan seluruh peminat sukan di rantau Asia Tenggara kerana ianya merupakan acara yang digelar sebagai ibu segala pingat. Acara bola sepak lelaki akan berlangsung lebih awal berbanding acara sukan lain yang dipertandingkan dalam sukan SEA 2019 iaitu bermula pada 25 November 2019 hingga 10 Disember.

Acara bola sepak Sukan SEA 2019 menyaksikan Malaysia diwakili oleh Skuad Bawah 22 Tahun (B-22). Keputusan undian meletakkan berada dalam kumpulan A yang turut dihuni oleh pasukan tuan rumah (Filipina), Myanmar, Kemboja dan Timor Leste.

Keputusan undian bagi peringkat kumpulan acara bola sepak Sukan SEA 2019 turut menyaksikan Malaysia dijangkaberdepan dengan laluan mudah untuk mara ke separuh akhir berbanding penyandang pingat emas, Thailand yang bakal menghadapi cabaran sengit selepas diundi dalam saingan kumpuan B bersama pasukan Vietnam, Indonesia, Laos, Singapura dan Brunei.

Sebagai rekod, Thailand merupakan juara bertahan bagi acara bola sepak Sukan SEA selepas berjaya meraih pingat emas setelah menewaskan Malaysia 1-0 pada perlawanan akhir bola sepak Sukan SEA 2017 di Kuala Lumpur.

Keputusan Malaysia Bola Sepak Sukan SEA 2019 Kedudukan Carta Dan Jadual Terkini

Melalui platform ini, infosentral akan merekodkan setiap keputusan perlawanan bola sepak sukan SEA 2019 terutamanya bagi pasukan Malaysia disamping mengemaskini jadual dan kedudukan carta sehingga perlawanan akhir (final) Sukan SEA yang dijadual berlangsung pada 10 Disember 2019.

JADUAL | KEPUTUSAN | KEDUDUKAN CARTA | BOLA SEPAK SUKAN SEA 2019 KUMPULAN A
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
25 Nov4PMMalaysia 11 Myanmar
25 Nov8PMFilipina 11 Kemboja
27 Nov4PMMyanmar 21 Filipina
27 Nov8PMKemboja 5 T-Leste
29 Nov4PMT-Leste 13Myanmar
29 Nov8PMFilipina 1Malaysia
2 Dec8PMMalaysia 4T-Leste
2 Dec8PMMyanmar 21Kemboja
4 Dec4PMKemboja 31Malaysia
4 Dec4PMT-Leste 16Filipina
PasukanBPMSKJGGBPGMt
 Myanmar43184+410
 Kemboja4211104+67
 Filipina421194+57
Malaysia411265+14
 Timor Leste44218-16
JADUAL | KEPUTUSAN | KEDUDUKAN CARTA | BOLA SEPAK SUKAN SEA 2019 KUMPULAN B
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
25 Nov 4PM Vietnam 6Brunei
26 Nov4PMThailand 2 Indonesia
26 Nov8PMLaos Singapura
28 Nov4PMIndonesia2Singapura
28 Nov4PMVietnam 61Laos
28 Nov4PMBrunei 7Thailand
1 Dec4PMThailand3Singapura
1 Dec4PMLaos3Brunei
1 Dec8PMVietnam21Indonesia
3 Dec4PMIndonesia8Brunei
3 Dec4PMLaos2Thailand
3 Dec8PMSingapura1Vietnam
5 Dec4PMBrunei7Singapura
5 Dec4PMIndonesia4Laos
5 Dec4PMVietnam22Thailand
PasukanBPMSKJGGBPGMt
 Vietnam541174+1313
 Indonesia541172+1512
 Thailand5311144+1010
 Singapura511376+14
 Laos5113412-84
 Brunei5531-31
JADUAL | KEPUTUSAN | SEPARUH AKHIR | BOLA SUKAN SEA 2019 
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
7 Dec4PMMyanmar24Indonesia
7 Dec8PMVietnam4Kemboja
JADUAL | KEPUTUSAN | TEMPAT KETIGA | BOLA SUKAN SEA 2019 
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
10 Dec4PMMyanmar2(5)2(4)Kemboja
JADUAL | KEPUTUSAN | FINAL | BOLA SUKAN SEA 2019 
TarikhMasaPasukanKeputusanPasukan
10 Dec8PMIndonesia3Vietnam
CARTA | KEPUTUSAN | SEPARUH AKHIR | FINAL | TEMPAT KE-3 | BOLA SUKAN SEA 2019 
Separuh AkhirFinal
Myanmar2
Indonesia4
Indonesia
Vietnam3
Vietnam4
Kemboja
Penentuan Pingat Gangsa
Myanmar2(5)
Kemboja2(4)
KEPUTUSAN AKHIR ACARA BOLA SEPAK SUKAN SEA 2019 | PEMENANG
 Vietnam Pingat Emas
 Indonesia Pingat Perak
Myanmar Pingat Gangsa