Pingat Malaysia Sukan SEA 2023 Kedudukan Carta Pungutan Terkini

Info Perincian Kutipan Pingat Emas, Perak, Gangsa Sukan SEA 2023 Malaysia Dan Kedudukan Carta Jumlah Pungutan Terkini Bagi Semua Negara Bertanding.
pingat emas perak gangsa malaysia sukan sea

Temasya kejohanan sukan dwi tahunan bagi negara-negara di rantau Asia Tenggara iaitu Sukan Asia Tenggara (Sukan SEA) Southeast Asian Games (SEA Games) kini kembali dengan penyertaan 11 buah negara yang mempertaruhkan kebolehan atlet dalam acara sukan diceburi masing-masing dengan satu matlamat iaitu mahu mengharumkan nama negara melalui arena sukan.

Sukan Asia Tenggara atau lebih dikenali sebagai Sukan SEA menyaksikan Kemboja (Cambodia) menjadi negara tuan rumah edisi ke-32 bagi tahun 2023.

Sukan SEA ke-32 secara rasminya akan berlangsung bermula pada 5 Mei 2023 hingga 17 Mei 2023 dengan membabitkan 584 acara dalam 36 jenis sukan yang dipertandingkan.

Upacara majlis pembukaan temasya sukan SEA 2023 akan berlangsung pada 5 Mei 2023 telah direncanakan dengan majlis perasmian yang gilang gemilang.

Disebalik kerancakan sukan SEA 2023, tumpuan peminat sukan tanahair pastinya terarah kepada barisan atlet-atlet yang mewakili Malaysia di temasya sukan SEA Phnom Penh, Cambodia.

Mampukah kontinjen negara mempertahankan pencapaian Malaysia ketika sukan SEA edisi ke-31 di Hanoi, Vietnam dengan pencapaian 39 pingat emas, 45 perak dan 90 gangsa menjadikan jumlah keseluruhan kutipan sebanyak 174 pingat.

Ataupun sekurang-kurangnya berjaya mencapai sasaran pungutan pingat yang diletakan pada Sukan SEA 2023.

Pada temasya Sukan SEA 2023 ini, Malaysia telah meletakkan sasaran sebanyak 40 Pingat Emas (Gold Medal) diikuti 37 pingat Perak (Silver Medal) dan 64 pingat Gangsa (Bronze Medal).

Sasaran Kutipan Pingat Sukan SEA 2023 Atlet Malaysia
M1PingatJumlahStatus
gold medalEmas40Gagal
silver medalPerak37Berjaya
bronze medalGangsa64Berjaya

Melalui platform ini, editor akan merekodkan keputusan senarai atlet Malaysia yang menyumbangkan pingat Emas, Perak dan Gangsa kepada negara dan juga mengemaskini carta kedudukan jumlah kutipan pingat keseluruhan yang diraih oleh negara-negara bertanding sehingga tamat temasya Sukan SEA ke-32.

Tarikh Temasya Sukan SEA 2023 Phnom Penh, Cambodia
MulaTamat
5 Mei 202317 Mei 2023
Statistik Pungutan Pingat Terkini Atlet Malaysia Sukan SEA 2023
IkonSukangold medalsilver medalbronze medalJumlah
ikon athleticsOlahraga531119
ikon pencak silatPencak Silat45413
icon karateKarate42410
ikon divingTerjun4217
ikon taekwondoTaekwondo3238
ikon wushuWushu22610
ikon billiardBilliards2226
ikon sailingPelayaran2147
ikon field hockeyHoki Padang2002
icon swimmingRenang1348
ikon cyclingBerbasikal1225
ikon petanquePetanque1135
ikon golfGolf1124
ikon kick boxingKickboxing1012
ikon dance sportsDancesport1001
ikon sepak takrawSepak Takraw / Chinlone0448
ikon table tennisPing Pong0325
ikon cricketKriket0336
ikon badmintonBadminton0246
ikon esportsEsports0224
ikon floorballHoki Dewan0202
ikon obstacle raceObstacle Race0134
ikon xiangqiCatur Xiangqi0123
ikon traditional boat raceLumba Bot Tradisional0123
ikon gymnasticsGimnastik Artistik0055
ikon kun khmerKun Khmer0055
ikon fencingLawan Pedang0044
ikon boxingBoxing0033
ikon judoJudo0022
ikon tennisTennis0022
ikon weightliftingAngkat Berat0011
ikon basketballBola Keranjang0011
ikon jujitsuJiujitsu0011
ikon finswimmingFinswimming0011
ikon footballBola Sepak0000
ikon volley ballBola Tampar Dewan0000
ikon chessCatur Ouk Chaktrang0000
ikon jet skiJet Ski0000
ikon duathlonTriathlon / Duathlon0000
ikon water poloPolo Air0000
gold medalsilver medalbronze medalJumlah
Jumlah Keseluruhan344596175
Kedudukan Terkini Carta Jumlah Pungutan Pingat Sukan SEA 2023 Keseluruhan Negara
SGNegaragold medalsilver medalbronze medalJumlah
1bendera vietnamVietnam136105118359
2bendera thailandThailand10896108312
3bendera indonesiaIndonesia8780109276
4bendera cambodiaCambodia8174127282
5bendera filipinaPhilippines5885117260
6bendera singapuraSingapore514364158
7bendera malaysiaMalaysia344596175
8bendera myanmarMyanmar212568114
9bendera laosLaos6226088
10bendera bruneiBrunei2169
11bendera timor lesteTimor Leste0088
gold medalsilver medalbronze medalJumlah
Jumlah Keseluruhan Kutipan Pingat 11 Negara5845768812041
Keputusan Senarai Atlet Malaysia Pemenang Pingat Emas, Perak Dan Gangsa Sukan SEA 2023
IkonAtletSukanAcara
Pungutan Pingat 16 Mei – Selasa
gold medalSam Jee LekDancesportsMen’s breakdance
gold medalNor Iman Hakim RakibKickboxingMen’s kick light -69kg
gold medalMohamad Rafaizul Saini
Muhammad Najib Abu Hassan
Wan Muhammad Najmie
Muhamad Ramadan Rosli
Faris Harizan
Perabu Tangaraja
Azmilmuizzudin Misron
Harris Iskandar Osman
Mughni Kamal
Alfarico Lance Liau Jr
Muhammad Addy Jazmi Jamlus
Shahmie Irfan Suhaimi
Muhammad Danish Aiman
Mohd Zaimi Mat Deris
Andywalfian Jeffrynus
Amirul Hamizan Azahar
Muhammad Adam Ashraf Johari
Muhammad Danish Danial
Hoki PadangMen’s team
gold medalSiti Zalia Nasir
Nuraini Abdul Rashid
Nur Insyirah Effarizal
Dayang Nuramirah Abang
Azhari Azmyra
Juliani Mohamad Din
Siti Nur Arfah Mohd Nor
Nur Afiqah Syahzani Azhar
Mashitah Ab Khalid
Nurul Faezah Khalim
Wan Norfaiezah Md Saiuti
Fatin Shafikah Mahd Sukri
Nur Syuhada Suhaimi
Nurul Fatin Fatiah Azman
Khairunnisa Ayuni Mohd
Nuramirah Zulkifli
Nurmaizatul Hanim Syafi
Kirandeep Kaur Gurdip
Women’s team
silver medalYap Roy King
Cheng Su Yin
BadmintonMixed Doubles
silver medalAhmad Faiz Mohammad Noor
Virandeep Singh
Syed Aziz Syed Mubarak
Muhammad Amir Azim Abd Shukor
Syazrul Ezat Idrus
Mohd Nazril Abd Rahaman
Vijay Unni Suresh
Ahmad Zubaidi Zulkifle
Aslam Khan Malik
Muhammad Wafiq Irfan Zarbani
Sharvin Muniyandy
Muhammad Fitri Mohd Sham
Pavandeep Singh Jagjit Singh
Wan Muhammad Azam Wan Ahmad
Muhamad Syahadat Ramli
KriketMen’s T10
bronze medalNik Nur Atiela
Christina Baret
Winifred Duraisingam
Aisya Eleesa
Mas Elysa
Ainna Hamizah Hashim
Elsa Hunter
Jamahidaya Intan
Mahirah Izzati Ismail
Wan Julia
Dhanusri Muhunan
Aina Najwa
Nur Arianna Natsya
Nur Dania Syuhada
Yusrina Yaakop
Women’s T10
bronze medalAhmad Amir Zainalabadlin
Ahmad Ariff Rasydan
Ahmad Nuqman Hadi Ayob
Khairul Naim Zainal
Mirza Adli Shaharaziz
Fahmi Izwan Shahril
Montoya Raw Ak Michael
Muhammad Fakhrullah
Muhd Aiman Zamberi
Muhammad Bahij Rabbani
Muhammad Nur Rahman
Muhd Ridzuan Abdul Aziz
Muhammad Shahrin Haziq
Nik Afiq Nik Mazli
Perlumbaan Bot TradisionalMen’s 12 crews (open) 800m
bronze medalLeong Chee FengPing PongMen’s Singles
bronze medalHans Yoong Wei Shen
Cheng Xing Han
Kaerlan Vinod
Kamalanathan
Goh Wen Hao
Lawan PedangMen’s Team Foil
silver medalAmirul Zazwan Amir
Mohamad Azlan Alias
Mohammad Syahir Mohd Rosdi
Muhammad Afifuddin Mohd Razali
Muhammad Zulkifli Abd Razak
Sepak TakrawMen’s Regu
bronze medalSiti Norzubaidah Che Ab Wahab
Razmah Anam
Nur Natasha Amyra Fazil
Nur Athirah Roslan
Women’s Quadrant
AtletSukanAcara
Pungutan Pingat 15 Mei – Isnin
gold medalSyafiq ZuberTaekwondoMen’s Kyorugi −80 kg
bronze medalNur Syazwani RadziAngkat BeratWomen’s (64kg)
bronze medalWassof RumijamKickboxingMen’s Low Kick -51kg
bronze medalAmir Daniel Abdul MajeedJudoMen’s –73 kg Individual
silver medalAidil Aiman Azwawi
Muhd Noraizat Nordin
Muhd Hafizul Hayazi Adnan
Sepak Takraw – ChinloneMen’s Doubles
bronze medalLeong Jun HaoBadmintonMen’s Singles
bronze medalLee Xin Jie
Low Yeen Yuan
Women’s Doubles
bronze medalLee Shun YangMen’s Singles
bronze medalCheng Su Hui
Cheng Su Yin
Women’s Doubles
bronze medalNik Nur Atiela
Christina Baret
Winifred Duraisingam
Aisya Eleesa
Mas Elysa
Ainna Hamizah Hashim
Elsa Hunter
Jamahidaya Intan
Mahirah Izzati Ismail
Wan Julia
Dhanusri Muhunan
Aina Najwa
Nur Arianna Natsya
Nur Dania Syuhada
Yusrina Yaakop
KriketWomen’s T20
bronze medalChia Mun Yi
Chong Yin Yin
Foo Suet Ying
Kalaimathi Rajintiran
Lee Phei Ling
Magdelene Low Phey Chyi
Nur Izzati Yaakob
Ooi Poh Yee
Pang Hui Pin
Saw Wei Yin
Tan Sin Jie
Yap Fook Yee
Bola KeranjangWomen’s 5×5 Team
bronze medalHow Sim Yip
Yeoh Thean Jern
Catur XiangqiMen’s Blitz Team
AtletSukanAcara
Pungutan Pingat 14 Mei – Ahad
bronze medalLim Kok LeongBilliardsMen’s Snooker singles
silver medalMuhammad Almie Yakup
Darryl Chia Soo Yew
Men’s 9-ball pool doubles
gold medalThor Chuan LeongMen’s Snooker Singles
bronze medalAlice Chang Li San
Im Li Ying
Ping PongWomen’s doubles
silver medalJaven Choong
Wong Qi Shen
Men’s Doubles
silver medalTan Yu Huat
Yeoh Thean Jern
Catur XiangqiMen’s Rapid Team
silver medalIdreen Abdul Jamal
Zul Hisham Noor
Irwandy Lim
Arif Abdul Halim
Danial Fuad
Nazhan Nor
Syafizan Najmi
E-SportsMobile — Men’s Mobile Legends: Bang Bang Team
bronze medalMohd Irzam Aman Mohd Zaini
Mohamad Nabil Nazaruddin
Muhammad Daim Rosli
Muhammad Dhiya Ulhaq Mohd Arasz
Nadzrul Abdul Sagal
Azmi Halim
Mobile — Men’s PUBG Mobile Team
bronze medalSiti Noor AisyahJudoWomen’s –70 kg
bronze medalChris Chew Vi MinFinswimmingMen’s 50m Bi Fins
bronze medalFu Cern Put ThaiTaekwondoMen’s Kyorugi — Finweight (58kg)
AtletSukanAcara
Pungutan Pingat 13 Mei – Sabtu
bronze medalJee Xin RuCatur XiangqiWomen’s Standard Singles
bronze medalNur AisyahBerbasikalWomen’s Mass Start Individual
bronze medalCheng Xing HanLawan PedangMen’s Foil Individual
bronze medalHans Yoong Wei ShenMen’s Foil Individual
bronze medalFoong Zi Yu
Ng Jing Xuen
GolfWomen’s Team
silver medalAhmad Amir Zainalabadlin
Ahmad Ariff Rasydan
Ahmad Nuqman Hadi Ayob
Khairul Naim Zainal
Mirza Adli Shaharaziz
Fahmi Izwan Shahril
Montoya Raw Ak Michael
Muhammad Fakhrullah
Muhd Aiman Zamberi
Muhammad Bahij Rabbani
Muhammad Nur Rahman
Muhd Ridzuan Abdul Aziz
Muhammad Shahrin Haziq
Nik Afiq Nik Mazli
Perlumbaan Bot TradisionalWomen’s 12 crews (open) 250 m
bronze medalFarah Zulaikha Tokiman
Nur Amirah Anisah Abd Kadir
Nur Atasha Nabila Saring
Nur Syahirah Fuad
Nurul Najieha Zulkifli
Siti Nurul Masyitah Md Elias
Women’s 3 crews (U24) 250 m
silver medalAmirul Zazwan Amir
Mohamad Azlan Alias
Mohammad Syahir Mohd Rosdi
Aidil Aiman Azwawi
Meor Mohamad Zulfikar Mat Amin
Muhammad Afiffudin Mohd Razali
Muhammad Haziq Hairul Nizam
Muhammad Noraizat Mohd Nordin
Norfaizzul Abd Razak
Sepak Takraw-ChinloneMen’s Team Regu
bronze medalSiti Norzubaidah
Nur Natasha Amyra
Nur Syafiqah
Nur Fatihah
Madziatul Rosmahani
Nur Athirah
Rozmah
Nadillatul Rosmahani
Sharifah Fifi Nurdyana
Women’s Team Doubles
bronze medalMuhammad Luqman HakimTaekwondoMen’s Kyorugi (-87kg)
bronze medalSebastian Tan Chung WanMen’s Kyorugi (-54kg)
AtletSukanAcara
Pungutan Pingat 12 Mei – Jumaat
gold medalTan Cheong MinWushuWomen’s Taolu Nandao + Nangun
bronze medalWong Weng SonMen’s Taolu Changquan
bronze medalPang Pui YeeWomen’s Taolu Changquan
silver medalSydney ChinWomen’s Taolu Taijiquan + Taijijuan
bronze medalTan Zhi YanMen’s Taolu Taijiquan + Taijijuan
bronze medalVicky Hwa ChangMen’s Sanda (70kg)
bronze medalSamuel Yeo Boon LengMen’s Sanda (60kg)
gold medalNur Amirull FakhruddinBerbasikalMen’s Mass Start
bronze medalNik Nur Atiela
Christina Baret
Winifred Duraisingam
Aisya Eleesa
Mas Elysa
Ainna Hamizah Hashim
Elsa Hunter
Jamahidaya Intan
Mahirah Izzati Ismail
Wan Julia
Dhanusri Muhunan
Aina Najwa
Nur Arianna Natsya
Nur Dania Syuhada
Yusrina Yaakop
KriketWomen’s T50
bronze medalMuhammad Haiqal HanafiOlahragaMen’s 100m
bronze medalKhairul Hafiz JantanMen’s 100m
bronze medalUmar Osman
Muhammad Firdaus Musa
Tharshan Shanmugam
Ruslem Zikry Putra Roseli
Men’s 4 x 400m relay
bronze medalFarell Glen Felix JerusMen’s High Jump
gold medalNur HumairaTaekwondoWomen’s Recognized Poomsae Individual
gold medalNurul Hidayah
Jason Loo
Recognized Poomsae Mixed Pair
silver medalNurul Hidayah
Nur Humaira
Lim Jia Wei
Women’s Recognized Poomsae Team
silver medalChin Ken HawMen’s Poomsae Recognized Individual
bronze medalSurayya RizzalLawan PedangWomen’s Foil Individual
silver medalMoh Keen Hoo
Lim Kok Leong
BilliardsMen’s Snooker Doubles
AtletSukanAcara
Pungutan Pingat 11 Mei – Khamis
gold medalEnrique Maccartney HaroldTerjunMen’s 10m Platform
silver medalBertrand Rhodict LisesMen’s 10m Platform
silver medalAlice Chang Li San
Ho Ying
Im Li Ying
Karen Lyne anak Dick
Tee Ai Xin
Ping PongWomen’s Team
silver medalLeong Chee Feng
Wong Qi Shen
Javen Choong
Men’s Team
silver medalWong Weng SonWushuMen’s Jianshu/Qiangshu
bronze medalPang Pui YeeWomen’s Jianshu/Qiangshu
silver medalNur Amirul Fakhruddin MazukiBerbasikalMen’s Criterium
bronze medalNur Aisyah Mohamad ZubirWomen’s Criterium
silver medalAhmad Faiz Mohammad Noor
Virandeep Singh
Syed Aziz Syed Mubarak
Muhammad Amir Azim Abd Shukor
Syazrul Ezat Idrus
Mohd Nazril Abd Rahaman
Vijay Unni Suresh
Ahmad Zubaidi Zulkifle
Aslam Khan Malik
Muhammad Wafiq Irfan Zarbani
Sharvin Muniyandy
Muhammad Fitri Mohd Sham
Pavandeep Singh Jagjit Singh
Wan Muhammad Azam Wan Ahmad
Muhamad Syahadat Ramli
KriketMen’s T20
bronze medalAnatasha Norman
Hanis Wahidah Mohamad Dashuki
Nur Afrina Syuhada Ahmad Shaltut
Nurul Effa Fauzana Mohd Fauzi
Sharifah Alia Husna
Vanessa Natasha Abdullah
Wan Nur Abidah Humairah
E-SportsMLBB Women Team
silver medalMohamad Muiz Ezham Mohd Rizan
Nur Thahira Tasnim Abdul Aziz
Sharifah Afiqah Farzana Syed Ali
PetanqueMixed Triples 2 Women 1 Man
bronze medalAkhtar Shauqi Aini Mohd Dom
Jasnina Jasmine Johan Johnson
Amirol Mukminin Mohd Dali
Mixed Triples — 2 Men + 1 Woman
bronze medalWan Muhammad FazriOlahragaMen’s 800m
gold medalIrfan ShamsuddinMen’s Discus Throw
gold medalAndre Anura AnuarMen’s Triple Jump
bronze medalNani Sahirah MaryataWomen’s Shot Put
silver medalLeong Jun Hao
Ong Ken Yon
Lee Shun Yang
Kok Jing Hong
Chia Wei Jie
Liew Xun
Beh Chun Meng
Goh Boon Zhe
Choong Hon Jian
Yap Roy King
BadmintonMen’s Team
silver medalKhiew Hoe YeanRenangMen’s 400m Freestyle
bronze medalRidzuan JohariBoxingMen’s Lightweight (60kg)
bronze medalLim Kok Leong
Moh Keen Hoo
BilliardsMen’s Snooker 6-Red Doubles
bronze medalMuhammad AkashahKun KhmerMen’s (-60kg)
AtletSukanAcara
Pungutan Pingat 10 Mei – Rabu
gold medalNorsyakirah MuksinPencak SilatWomen’s Class U45 (-45kg)
gold medalNor Farah MazlanWomen’s Class A (45-50kg)
gold medalMuhammad Izzul IrfanMen’s Class D (60-65kg)
silver medalMohd Shahrul Zeckry SulaimanMen’s Class F (70-75kg)
silver medalSiti ShazwanaWomen’s Class D (60-65kg)
bronze medalNur Syazeera HidayahWomen’s Class B (-55kg)
silver medalMuhammad Robial SobriMen’s Tanding Class I(-90kg)
bronze medalAfiq Aniq FazlyMen’s Tanding Class G(-80kg)
bronze medalMuhammad Khairul Shaddad ArdiMen’s Tanding Class U45(<45kg)
gold medalTan Cheong MinWushuWomen’s Nanquan
gold medalLee Yiat QingTerjunWomen’s 10m Platform
gold medalNg Jing XuenGolfWomen’s Individual
silver medalAnson Yeo Boon XiangMen’s Individual
bronze medalFoong Zi YuWomen’s Individual
silver medalNor Sarah AdiOlahragaWomen’s Pole Vault
silver medalTing Queenie Kung NiWomen’s Discus Throw
bronze medalKhairul Hafiz Jantan
Muhammad Arsyad Md Saat
Jonathan Nyepa
Mohamad Eizlan Dahalan
Men’s 4 × 100m Relay
bronze medalZaidatul Husniah Zulkifli
Nur Afrina Batrisyia
Nur Aishah Rofina Aling
Azreen Nabila Alias
Nor Sarah Adi
Women’s 4 × 100m Relay
silver medalLim Yin Chuen
Arvin Shaun Singh Chahal
Khiew Hoe Yean
Terence Ng Shin Jian
RenangMen’s 4 × 100m Freestyle Relay
bronze medalKhiew Hoe YeanMen’s 200m Backstroke
bronze medalQaiyum AriffinBoxingMen’s Flyweight (51kg)
bronze medalMuhammad Haris HaiqalKun KhmerMen’s (-48kg)
bronze medalTengku Muhammad Adam FakruzieMen’s (-51kg)
bronze medalAthachai Saiphawat KiangMen’s (-67kg)
AtletSukanAcara
Pungutan Pingat 9 Mei – Selasa
gold medalMoh Keen HooBilliardsMen’s Snooker 6-Red Singles
gold medalKhiew Hoe YeanRenangMen’s 200 Freestyle
silver medalPhee Jinq EnWomen’s 100m Breaststroke
gold medalShereen Samson VallabouyOlahragaWomen’s 400m
gold medalUmar OsmanMen’s 400m
bronze medalMuhammad Ziyad ZolkefliMen’s Shot Put
gold medalMuhammad Syafiq PutehTerjunMen’s 3m Springboard
silver medalGabriel Gilbert DaimMen’s 3m Springboard
bronze medalAlly Hamuda AbdullahGimnastikMen’s Rings
bronze medalNg Chun ChenMen’s Parallel Bars
bronze medalLuqman Al-Hafiz ZulfaMen’s Horizontal Bars
bronze medalMuhammad Sharul AimyMen’s Pommel Horse
bronze medalKoay Hao Sheng
Christian Andre Liew Sheng
Mitsuki Leong Wei Kang
TenisMen’s Team
bronze medalMuhammad Adam Haiqal Mohd Zaki
Mohd Fadzrul Ismansyah Mohd Faizal
PetanqueMen’s Doubles
bronze medalIndran Rama KhrisnanBoxingMen’s Light heavyweight (86kg)
AtletSukanAcara
Pungutan Pingat 8 Mei – Isnin
gold medalMuhammad Dhiauddin Rozaini
Abdul Latif Mansor
Pelayaran29er
gold medalMuhammad Hafizin MansorMen’s Windsurfing RS:X
silver medalIzry Hafiezy Fitry AzriMen’s Windsurfing RS:One
bronze medalMohd Faizal Ahmad AsriMen’s ILCA 7
bronze medalMuhammad Hilfi Nafael Mohd Hasrizan
Sara Amanda Mohd Nor Azman
Mixed Optimist
bronze medalMuhammad Asnawi Iqbal AdamOpen’s ILCA 4
bronze medalNur Adlina Nasreen Mohd NasriWomen’s ILCA 6
gold medalGrace Wong Xiu MeiOlahragaField -Hammer throw
silver medalJackie Wong Siew CheerMen’s Hammer Throw
bronze medalSadat Marzuki AjisanMen’s Hammer Throw
bronze medalNurul Hidayah LukmanWomen’s Hammer Throw
bronze medalZaidatul Husniah ZulkifliWomen’s 200m
gold medalKimberly Bong Qian PingTerjunWomen’s 3m Springboard
bronze medalOng Ker YingWomen’s 3M Springboard
silver medalKueggen Vijaya Kumar
Geerijaieswaran Pillai Sivanesan
Muhammad Arif Afifuddin Ab Malik
Kathish S Gnanasekaran
Sharmendran Raghonathan
Sureeya Sankar Hari Sankar
Prem Kumar Selvam
KarateKumite Team Male
bronze medalShree Sharmini Segaran
Siti Nur Azwani Nor Azli
Madhuri Poovanesan
Shahmalarani Chandran
Kumite Team Female
bronze medalSharul Aimy
Luqman Al-Hafiz
Ng Chun Chen
Syakir Aiman
Ally Hamuda
GimnastikMen’s Team All Around
bronze medalTan Khai XinRenangMen’s 400 Individual Medley
bronze medalIskandar Zulkarnain Salim
Izuan Afendi Azlan
Nur Hidayat Ar Rasyid Ahmad Daud
Muhammad Faiz Roslan
Ab Muhaimi Che Bongsu
Mohd Nazuha Mohd Nadzli
Mohd Zarlizan Zakaria
Putera Aidil Israfil Kamaruzaman
Sepak Takraw-ChinloneMen’s Linking
AtletSukanAcara
Pungutan Pingat 7 Mei – Ahad
gold medalSankar Hari Sankar SureeyaKarateMen’s -60kg
gold medalRaghonathan SharmendranMen’s -75kg
bronze medalMadhuri PoovanesanWomen’s -55kg
bronze medalMuhammad Arif MalikMen’s -84kg
silver medalGhalib Mohamad Azimi
Mohd Redha Rozlan
Nuur Hafis Said Alwi
Yoong Wei Theng
Obstacle raceMen’s Team relay
bronze medalOng Sher Lyn
Tan Sui Lin Renee
Wan Athirah Hidayah Ahmad Fuzli
Yip Hui Teng
Women’s Team relay
silver medalMuhammad Amir
Wan Azam
Syed Aziz
Ahmad Faiz
Syazrul Idrus
Aslam Khan
Sharvin Muniandy
Nazril Rahman
Fitri Sham
Pavandeep Singh
Virandeep Singh
Muhamad Syahadat
Vijay Unni
Muhammad Wafiq
Zubaidi Zulkifle
KriketMen’s T50
silver medalHariq Izzat Amirul
Iqbal Harun
Reydza Pyar Dasha
Shah Rullah Muadzah
Fazrul Izwan
Syahmi Aiman
E-SportsAttack Online 2 Team
silver medalNur Syafiqah HamzahPencak SilatWomen’s Seni Tunggal
silver medalMuhammad Khairul Shaddad ArdiMen’s Seni Tunggal
gold medalMuhammad Danial Azray
Muhammad Danial Azrol
Men’s Double
bronze medalNur Sarafana Hikma Jailani
Nur Shahida Mohd Sharim
Women’s Double
bronze medalNur Durratul Iffah YazitPetanqueWomen’s Individual
silver medalKhairul Kamaruzaman
Syafiq Syed Cholan
Norhafizie Jamil Azomi
Razali Mohd Hazemi
Muhammad Firdaus Omar
Muhammad Aslam Hanafiah
Izham Azhar
Abdul Khaliq Hamirin
Faridzul Afiq
Danial Asyraf Abdul Ghani
Adam Aiman Mamat
Hazrul Faiz Ahmad Sobri
Hoki DewanMen’s Tournament
silver medalAulia Rahma Dwi
Zulita
Purbasari Citra
Patmawati
Risdiyanti Winda
Since Novita
Sugiarti Nuraini
Melis Ai
Wardani Desi
El Islamy Annur
Florentina Selly
Krismonita Putri
Women’s Tournament
gold medalSaiful BahriPetanqueMen’s Singles
silver medalIskandar Zulkarnain Salim
Izuan Afendi Azlan
Nur Hidayat Ar Rasyid Ahmad Daud
Muhammad Faiz Roslan
Ab Muhaimi Che Bongsu
Mohd Zarlizan Zakaria
Mohd Nazuha Mohd Nadzli
Putera Aidil Israfil Kamaruzaman
Sepak Takraw-ChinloneMen’s Same Stroke
bronze medalKhiew Hoe Yean
Lim Yin Chuen
Arvin Shaun Singh Chahal
Tan Khai Xin
RenangMen’s 4 x 200m Freestyle Relay
AtletSukanAcara
Pungutan Pingat 6 Mei – Sabtu
silver medalNur Assyira Zainal AbidinBerbasikalWomen’s Cross country
gold medalPrem Kumar SelvamKarateMen’s kumite below 55kg
gold medalC.ShamalaraniWomen’s kumite below 50kg
silver medalMuhammad Aiqal AsmadieMen’s individual
bronze medalLovelly Anne Robberth
Naccy Nelly Evvaferra
Niathalia Sherawinnie
Women’s team kata
bronze medalYoong Wei ThengObstacle raceMen’s individual
bronze medalWan Atirah HidayahWomen’s individual
bronze medalAthacai SaiphawatKhun KhmerMen’s Kun Kru
bronze medalAdam AkasyahJiujitsuMen’s ne-waza gi 69kg
bronze medalPhee Jinq EnRenangWomen’s 50m Breaststroke
bronze medalIskandar Zulkarnain Salim
Izuan Afendi Azlan
Nur Hidayat Ar Rasyid Ahmad Daud
Muhammad Faiz Rozlan
Ab Muhaimi Che Bongsu
Mohd Zarlizan Zakaria
Mohd Nazuha Mohd Nadzli
Putera Aidil Israfil Kamaruzaman
Sepak Takraw-ChinloneMen’s Non-Repetition Primary